Kraina Nauki to serwis edukacyjny, dzięki któremu dziecko może rozwijać swoje zainteresowania naukami ścisłymi. Zadbaliśmy o to, aby takie dziedziny nauki jak chemia czy fizyka stały się bliższe dzieciom i kojarzyły się z zabawą.

Portal zawiera przygodową grę edukacyjną, wirtualne laboratorium, platformę e-learningową oraz zbiór sprawdzianów szóstoklasisty.

W grze, dziecko wciela się w postać mieszkańca Krainy Dwufazowców położonej na przedziwnej planecie Etera. Jego zadaniem jest rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia Kryształu zasilającego Monstrualny Generator Dwufazowy, z którego cała kraina czerpie energię. Gracz natrafia na rozmaite zagadki, do których kluczem jest wiedza i nauka.

Wirtualne laboratorium to miejsce, gdzie dziecko może samodzielnie wykonywać eksperymenty naukowe i doświadczenia chemiczne. Wykorzystujemy wiele niebezpiecznych substancji, ale w wirtualnym laboratorium wszystko jest bezpieczne. Nad przebiegiem doświadczeń czuwa nasza naukowa i lekko szalona żaba.

Biblioteka Starego Elektrodzieja to fantastyczny e-learning dla dzieci. Księgi zawierają wiedzę o chemii, biologii, fizyce i geografii przedstawioną w prosty i zabawny sposób. Zgłębianie tych tajemnych ksiąg zapewni dzieciom wspaniałą zabawę!

Dla uczniów przygotowujących się do sprawdzianu szóstoklasisty opracowano bazę testów z ubiegłych lat w bardzo przejrzystej formie. Z Krainą Nauki.pl pierwszy egzamin nie będzie taki straszny!